نتایج جستجو برای عبارت :

ضـربه فنـی عالمانه و مؤدبانه

مصادیق کار عالمانه و مجاهدانه از نظر رهبر انقلاب
رهبر انقلاب اسلامی راه شکوفایی اقتصادی کشور برای تحقق رونق تولید را، کار مجاهدانه و عالمانه می‌دانند و در سخنرانی نوروزی در حرم مطهر رضوی (۹۸/۰۱/۰۱)  مصادیقی را برای این نوع کار، بیان کردند.نوجوان خامنه‌ای این موارد را در این اطلاع‌نگاشت مرور می‌کند.

در عرش پیچید این خبر شانه به شانهامشب به دنیا آمده یک نازدانهیک غنچه از باغ نبی روییده امشبارباب ، شد بابا بزرگ از این جوانهاز نسل پاک مجتبی آمد محمداز دامن پاک و کریم مادرانهحاتم فقیر کوی فرزند حسن ، نهعالم فقیر کوی او شد عاجزانهکل ملائک پشت در ، در انتظارندتنها برای یک سلام جابرانهفرزند سجاد است ، خورشید عبادت!خاک آبرو می گیرد از او ساجدانهدنیای ما تاریک بود از ظلمت جهلامشب تجلی کرد نور عالمانهآیینه دار حضرت حق است بی شکپس در کمالاتش نظر
در عرش پیچید این خبر شانه به شانهامشب به دنیا آمده یک نازدانهیک غنچه از باغ نبی روییده امشبارباب ، شد بابا بزرگ از این جوانهاز نسل پاک مجتبی آمد محمداز دامن پاک و کریم مادرانهحاتم فقیر کوی فرزند حسن ، نهعالم فقیر کوی او شد عاجزانهکل ملائک پشت در ، در انتظارندتنها برای یک سلام جابرانهفرزند سجاد است ، خورشید عبادت!خاک آبرو می گیرد از او ساجدانهدنیای ما تاریک بود از ظلمت جهلامشب تجلی کرد نور عالمانهآیینه دار حضرت حق است بی شکپس در کمالاتش نظر

11- طلب خیر
ما حارَ مَنِ اسْتَخارَ، وَ لا نَدِمَ مَنِ اسْتَشارَ.
هر که خیر جوید سرگردان نشود، و کسی که مشورت نماید پشیمان نگردد.

12- وطن دوستی
عُمِّرَتِ الْبِلادُ بِحُبِّ الاَوْطانِ.
شهرها به حبّ و دوستی وطن آباداند.

13- سه شعبه علوم لازم
اَلْعِلْمُ ثَلاثَهٌ: اَلْفِقْهُ لِلاَْدْیانِ، وَ الطِّبُّ لِلاَْبْدانِ،وَ النَّحْوُ لِلِّسانِ.
دانش سه قسم است: فقه برای دین، و پزشکی برای تن، و نحو برای زبان.

14- سخن عالمانه
تَکَلَّمُوا فِی الْعِلْمِ

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

معطل گفتگوی عالمانه نشو! برو یه ضربه بزن برگرد! 
ادامه مطلب
؟! قاضی عبدالجبار معتزلی و شیخ مفید شیعه[مناظره عالمانه و مؤدبانه] ؟!
جادلهم بالتی هی أحسن

أنه بینما القاضی ذات یوم فی بغداد ومجلسه مملوء من علماء الفریقین إذ حضر الشیخ المفید قدس‌سره وجلس فی صف النعال،
آن زمانی که قاضی عبدالجبار معتزلی در بغداد حضور داشت و جلسه ای داشت که در آن علماء فراوانی شرکت کرده بودند از تمامی فرقه ها، که در آن جلسه شیخ مفید (قدس سره) حاضر شد و در کنار کفش ها آخر مجلس نشست،
ثم قال للقاضی : إن لی سؤالا فان أجزت بحضور ه
«برای
کسانی که کارهای بد را (عالمانه) انجام می‌دهند، هنگامی که مرگ یکی از آنها فرا
می‌رسد، می‌گوید: الان توبه کردم، توبه نیست، و نه برای کسانی که در حال کفر از
دنیا می‌روند، اینها کسانی هستند که عذاب دردناکی برایشان فراهم کرده‌ایم.»نساء- 17
وقتی از شدددت خستگی جسمی و روحی با گریه های طفل معصوم که ناشی از بدخواب شدن و خستگی و گشنگی توأمان اوبود مواجه شدم، دیدم که چقدر با اینکه بین آدم ها اگرچه رحم من به او بیشتره(به جز امام زمانش و شاید اولیا الهی که مادری رو به طریق چونکه صد آمد نود هم پیش ماست از بر شدن)ولی واقعا دلم میخواست بندازمش بغل باباش بگم من فقط میخوام بخوابم، ببر آروم ش کن. ولیکن نه دست ما به پدرش می رسید و نه احدی از ابنا بشر برای کمک به ما دیده شده توی این پلان از زندگی...
با اون لهجه‌ی شیرین مشهدیش که با لحن عالمانه‌ی یه طلبه‌ی درس‌خونده قاطی شده، در آخرین شب شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها که درکش کرده و ظاهراً کاست اون‌شب بین مشهدی‌ها با توجه به وصیتی که توش می‌کنه معروف شده به «نوار وصیت‌نامه» با یه حال خاص که بعد این همه سال که از شنیدنش می‌گذره هنوز بهش غبطه می‌خورم می‌گه:
یک وقت یکی درد دارد، کس هم دارد. دست‌شو می‌گیره، می‌گه: بشین! بشین! می‌خوام برات ناله کنم، بشین! بشین! می‌خوام برات دردهای د

حسن روحیه انتقاد داشت و با جرات نسبت به خود و عملکرد قرار گاه خودش منتقد بود. او می گفت دانستن نقاط ضعف ما را از آفت های بعدی حفظ می کند.... او افراد را به طور مستقیم مورد بحث قرار نمی داد بلکه جمع می بست؛ می گفت ما در این عملیات خوب شناسایی نکردیم. عالمانه و حساب شده نقد می کرد. به کسی نمی گفت نتوانستی مسئله را حل کنی، می گفت مسئله مشکل است، باید وقت بیشتری بگذاریم تا حلش کنیم.

ملاقات در فکه (زندگی نامه شهید حسن باقری)، ص 219

مداح هتاک پیش از ظهر امروز پس از احضار به دادسرای تهران و تفهیم اتهام بازداشت شد.
شریعت نیوز به نقل از دادسرای تهران، دادستانی اعلام کرد: «احد قدمی» مداحی که در شب تولد امام حسن مجتبی(ع) مطالب موهنی را مطرح کرده بود، پیش از ظهر امروز پس از احضار به دادسرا و تفهیم اتهام با قرار تأمین مناسب راهی بازداشتگاه شد و هم اکنون نیز در بازداشت بسر می برد.
در آغاز یک مراسم مذهبی که در شب تولد امام حسن مجتبی (ع) در یکی از مساجد تهران پخش شد، احد قدمی مداح مشه
     چند روزی هست به استانبول سفر کردیم. فکر میکنم یکبار دیگه هم ۱۲ سال پیش به اینجا اومده بودم. یادمه اونسال چقدر همه چیز برام جذاب و بینظیر بود! جقدر بطافت هواش برام نو بود؛ سرسبزی خیابونهاش، آرامش گردش با کشتیش، زیبایی جزیره هاش، باحالی سنگفرشش، عشقولانه بودن دختر و پسرهاش ... وای چه سفر رویایی بود برام!
یادمه اون سال آرزو کردم با آقای با شخصیتم بیام اینجا.
حالا اومدم با آقا و پسر با شخصیتم؛ اول از همه که برخورد تند و غیر مؤدبانه مردمش باعث ش
عنوان: انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانهنویسنده: علیرضا پناهیاننشر: عصر بیان معنویتعداد صفحات: 420سال نشر: چاپ پانزدهم 1399
انتظار مفهومی است که در جنبه‌های مختلف همیشه با آن مواجه هستیم. در این کتاب به خوبی در مورد نفس انتظار و انتظار فرج توضیح داده شده است. کتابی که از نظر من خواندنش برای همه ما لازم است.

- دیگر زمان آن نیست که نگاه‌های عامیانه به عنوان حداقل‌های قابل تحمل، موجب دلخوشی بشوند. به عبارت دیگر، در شرایط کنونی عوام‌زدگی آسیب ها
عنوان کتاب: Following Muhammad: Rethinking Islam in the Contemporary Worldنویسنده: Carl W.Ernstانتشارات و سال نشر: The University of North Carolina Press. 2003درباره نویسنده: پروفسور کارل ارنست، استاد برجسته مطالعات دینی در دانشگاه کارولینای شمالی آمریکا است. وی مطالعات فراوانی درباره اسلام داشته و به بسیاری از کشورهای اسلامی سفر کرده و هم اکنون در زمینه مطالعات اسلامی یکی از شخصیت‌های مطرح بین‌المللی است. کارل ارنست از شاگردان خانم آنه ماری شیمل بوده و تاثیر نگاه عالمانه این محقق برجسته
عنوان کتاب: Following Muhammad: Rethinking Islam in the Contemporary Worldنویسنده: Carl W.Ernstانتشارات و سال نشر: The University of North Carolina Press. 2003درباره نویسنده: پروفسور کارل ارنست، استاد برجسته مطالعات دینی در دانشگاه کارولینای شمالی آمریکا است. وی مطالعات فراوانی درباره اسلام داشته و به بسیاری از کشورهای اسلامی سفر کرده و هم اکنون در زمینه مطالعات اسلامی یکی از شخصیت‌های مطرح بین‌المللی است. کارل ارنست از شاگردان خانم آنه ماری شیمل بوده و تاثیر نگاه عالمانه این محقق برجسته
سلام
راستش میخواستم با خوندن پست های مشابه به جوابم برسم، اما نه تنها به جوابم نرسیدم، بلکه با خواندن یک سری از نظرات سوالم برام عمیق تر شد. 
من به یکی از همکلاسی هام که بهشون علاقه مند شده بودم ابراز علاقه کردم. فکر میکنم از اون جایی که از روی رفتارهام فهمیده بهش علاقه دارم، از قبل فکرهاش رو کرده بود که باید چه جوابی به ابراز علاقم بده. 
اولین چیزی که برام سواله اینه که صبح بعد از اینکه بهش گفتم، ظهر بعد تمام شدن کلاس تو کلاس بمونید یه موضوعی

«با دعا در آغوش خدا»

«قسمت اول» 
«شرحی بر مناجات تائبین»

«استاد اصغر طاهرزاده»

باسمه تعالی
در شرایطی که جهان مدرن هر روز بیشتر از روز قبل با بحران های بیشتری بشریت را روبه رو می امکان عبور و ، کند و به جهت غفلت از حقایق قدسیِ عالم درمان از آن بحران انسان ، ها برایش نمانده است ها بیش از پیش به جهت ذات خداجوی شان متوجه ی دعا و اُنس با خداوند گشته اند و در این راستا اگر در مسیر اُنس با پروردگار عالم از راه مقابل انسان های صحیحی که اولیا
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی - خبری تاریخ تطبیقی؛ استاد نجم‌الدین طبسی از دوستان پنجاه ساله علامه سید جعفر مرتضی عاملی در نشستی به بیان ویژگی های ایشان پرداخت که در ادامه متن را ملاحظه می کنید؛
علامه مصداق حدیث شریف است که می‌فرماید «مَوْتُ الْعَالِمِ کَسْرٌ لَا یُجْبَرُ؛ موت العالم کسری است در دژ اسلام که به این زودی جبران‌پذیر نیست... .»
ایشان با این‌که 250جلد کتاب نوشته و همه کتاب‌هایشان مورد رجوع جامعه شیعه بود و کتابخانه‌های اسل
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی - خبری تاریخ تطبیقی؛ استاد نجم‌الدین طبسی از دوستان پنجاه ساله علامه سید جعفر مرتضی عاملی در نشستی به بیان ویژگی های ایشان پرداخت که در ادامه متن را ملاحظه می کنید؛
علامه مصداق حدیث شریف است که می‌فرماید «مَوْتُ الْعَالِمِ کَسْرٌ لَا یُجْبَرُ؛ موت العالم کسری است در دژ اسلام که به این زودی جبران‌پذیر نیست... .»
ایشان با این‌که 250جلد کتاب نوشته و همه کتاب‌هایشان مورد رجوع جامعه شیعه بود و کتابخانه‌های اسل
انتقاد از روحانیت قطعا جایز، بلکه واجب است. روحانیت، سازمانی است که در عمر هزارساله خود، شریف ترین انسان‌ها و رهبران اجتماعی را به خود دیده است، اما با این حال، خالی از اشکال و انتقاد نیست. امامان انقلاب نیز از منتقدان این سازمان هستند. حضرت امام(ره) در منشور روحانیت رویکرد انتقادی و سازنده به روحانیت دارند. پس انتقاد بر دیگران عیب نیست. اما انتقاد سازنده و دلسوزانه، نه هر نوع نقدی با هر روشی. انتقاد آداب خود را دارد. انتقاد غیر از تخریب و ضر
مهارت‏ های معاشرتی و آداب زندگی
از جمله روش‏های مؤثر در
این زمینه عبارتند از:

1-تمرین کردن

از کودک خود بخواهید
موقعیت‏ های مختلف را تمرین و شبیه‏سازی کند؛ به طور مثال:
اگر نیاز به گرفتن کتاب
از دیگری دارد این تقاضا را به شکل محترمانه مطرح نماید.
به بهترین شکل به صحبت‏
های دیگران گوش دهد و تا جای ممکن در برقراری ارتباط با دیگران از الفاظ مؤدبانه و
محترمانه استفاده کند. 
مطمئن شوید که کودک شما
این توانایی را دارد تا از طرف مقابل، سؤال‏ هایی
فصل مهر فصل شکوفه ریزان گلبرگهای گل سرخ زندگی عالمانه و فرهیختگی برای همه جویندگان علم و دانش است فصل مهر فصل تندیس استمرار پایداری و استقامت برای جویندگی است.
چه شعف انگیز است نم نم بارش قطرات علم و دانش و طراوت نسیم روح انگیز  آن برای شکفتن غنچه های اندیشه ی انسانهای به انتظار نشسته در پگاه میلاد فصل علم و دانش چه زیباست فرارسیدن این فصل نورانی و حیات بخش که از گذشته های دور ، نیاکان ما با آمدنش ردای مباهات به تن می کردند و با نگاهی سرشار از
خطری که حوزه های علمیه جهادی را تهدید می کند!
یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ‏؛خداوند کسانى را که ایمان آورده‏ اند و کسانى را که علم به آنان داده شده درجات عظیمى مى‏بخشد.(قرآن کریم)همانگونه که از نام حوزه های علمیه بر می آید؛مهم ترین مقوله و مولفه هویتی آن علم می باشد.حوزه علمیه یعنی محل علم اعم از تعلیم و تعلم و تحقیق و ... .قطعا مهم ترین شاخصه حوزه انقلابی و جهادی داشتن روحیه انقلابی و ج
اصول ابتدایی برخورد با معلولین :
معلولین تقریبا ۱۵ درصداز کل جمعیت جهان را شامل می شوند. بیشتر افراد جامعه از نحوه برخورد با معلولین آگاهی کامل ندارند و آداب برخورد و معاشرت با معلولین را نمی‌دانند، این در حالی است که باید با معلولین به نحوه‌ای برخورد کنیم که به خاطر این‌ دست از مسائل به حالت منزوی درنیایند.
به‌حق افراد معلول در استفاده از وسایل و اماکن عمومی احترام بگذارید و برای آن‌ها احترام ویژه‌ای قائل شوید.
اگر قصد برگزاری مراسم یا
مباهله غریب ترین ایام....

آیه الله جوادی آملی:
"از غریب ترین ایام زندگی ما ایام #مباهله است. خیلی از ما عالمانه حرف میزنیم و عوامانه فکر میکنیم در نتیجه آن ارکان ولایت را تقریباً از دست میدهیم در حالی که آن اجزای غیر رکنی را خیلی محترم میشمریم مانند اول ذیحجه که سالروز ازدواج وجود مبارک حضرت امیر با فاطمه زهرا (سلام الله علیهما) است اینها جزء واجبات غیررکنی است.

#غدیر جزء واجبات رکنی امامت است، مباهله جزء واجبات رکنی ولایت است، با سالروز ازد
پاورپوینت اخلاق در قرآن فرمت فایل دانلودی: .pptxفرمت فایل اصلی: pptتعداد صفحات: 30حجم فایل: 1545قیمت: 10000 تومانبخشی از متن:پروردگارفرمان داد که جز او را نپرستید و به پدر و مادر خویش نیکی کنید. هر گاه یکی از آن دو یا هر دو آنها نزد تو به سن پیری رسند، کمترین اهانتی به آن ها روا مدار و بر آن ها فریاد نزن و گفتار لطیف و سنجیده و بزرگوارانه به آنها بگو.حفظ حرمت والدین و نیکی به آنها، به حدی اهمیت دارد که خداوند در مقام فرمان دادن به آن، در این آیه شریفه وا
متن و ترجمه‌ی بخش مرور شده از نامه ۳۱ (جلسه ۴)
وَ جَاهِدْ فِی اَللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ
و با تمام توان در راه خدای متعال تلاش کن، آن طور که در نهایت تلاش و غایت آن را ادا کنی
وَ لاَ تَأْخُذْکَ فِی اَللَّهِ لَوْمَةُ لاَئِمٍ
و تأثیر نگذارد بر تو در راه خدای متعال سرزنش ملامت‌گران
وَ خُضِ اَلْغَمَرَاتِ لِلْحَقِّ حَیْثُ کَانَ
و فرو برو در گرداب‌ها و مشکلات برای حق هرجا که باشد
وَ تَفَقَّهْ فِی اَلدِّینِ
و دانش عمیق کسب کن در دین (دین را بخوبی
تکمله‌ای بر «همسران! از هم انتقاد نکنید»

نوشته‌ای از برادر اخلاق‌مدارمان، مشاور ارجمند، جناب استاد پاکنهاد:با‌ سلام و ارادت خدمت استاد مظاهری عزیزطاعاتتان قبول حضرت حق. ان‌شاءالله.ممنونم از مطالبی که در کانال قرار می‌دهید.در آخرین مطلبی که درج فرمودید، با عنوان «همسران! از هم انتقاد نکنید»، نکاتی به ذهن بنده رسید که عرض می‌کنم:۱. درست است که مجادله، در دین ما‌ نهی شده است؛ چراکه ریشه در کفر دارد (من دعائم الکفر) و عیب‌جویی هم هکذا؛ چر
در آیات 29 و30 سوره شریفه محمّد (صلی الله علیه و آله و سلّم)، سخن از آشکار کردن کینه بیماردلان است که از چهره و نوع سخن گفتن آنان قابل تشخیص است. ۲۹- أَمْ حَسِبَ الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ أَنْ لَنْ یُخْرِجَ اللّهُ أَضْغانَهُمْ ۳٠- وَ لَوْ نَشاءُ لَأَرَیْناکَهُمْ فَلَعَرَفْتَهُمْ بِسِیماهُمْ وَ لَتَعْرِفَنَّهُمْ فِی لَحْنِ الْقَوْلِ وَ اللّهُ یَعْلَمُ أَعْمالَکُمْ ترجمه: ۲۹ - آیا کسانى که در دلهایشان بیمارى است گمان کردند خدا کینه ه
❓چرا کافر، نجس است از نظرِ اسلام؟ 
پاسخ
➕ معنایِ کفر: کافر کسی است که یک یا چند حقیقتِ اعتقادی یا ضرورتِ دینی رو انکار میکنه. مثلا خدا یا نبوت یا قیامتو از بیخ قبول نداره. یا یکی از ادیانِ آسمانی رو قبول داره اما برخی از ضروریاتِ همون دین مثلِ نماز، روزه یا حجاب رو عالمانه و عامدانه انکار میکنه.
➕ معنایِ نجس: شخص یا شیئی که "ظاهراً" یا "باطناً" ناپاک و  فاقدِ طهارته اصطلاحا نجس نامیده میشه. نجاستِ ظاهری مثلِ خون، ادرار، مدفوع، منی، مردار، سگ،
1 - درآمدپزشکی قانونی عبارت است از بکار بردن دانش پزشکی در کار های مربوط به
حقوق و تکالیف مردم در جامعه. [۱]پزشکی قانونی یا دادپزشک مرجعی صاحب صلاحیت برای اظهار
نظر پزشکی حقوقی در دادگاه‌ها است.
علم پزشکی قانونی forensic science که اغلب بصورت کلمه اختصاری(پزشکی قانونی) بکار می
رود، استفاده از طیف گسترده ای که علوم برای پاسخ به سوالات مورد نظر درنظام قانونی
است. این رشته علمی اغلب دررابطه با جرم وجنایت و با اقدامات مدنی کاربرد دارد.علاوه
برارتباط این
بالأخره توانستم با داوران جشنواره ارتباط بگیرم و ازشان بخواهم ناداستانم را نقد کنند. پیشنهاد الهَه بود در واقع. یک‌روز در ایمیلی از دبیرخانه خواستم ایمیل‌هاشان را برایم بفرستد یا نقدهایی که برای اثرم نوشته‌اند. گفتند: آثار داوری شده‌اند و نه نقد. و قرار شد درخواستم را با داوران درمیان بگذارند. اما بعد از چندروز که خبری نشد و سراغی گرفتم برایم نوشتند که مشغله‌ دارند و فرصت چنین کاری را در این ایام ندارند و گفتند بهتر است خودم اقدام کنم. خا
در هنگامه ای که زنان و دختران در جامعه های سرمایه داری، از نگاه خفت بار مردان به جایگاه زنانگی به ستوه آمده اند و فریاد دادخواهیشان به گوش کسی نمی رسد، دختران و زنان این سرزمین، با بانویی بهشتی همسایه اند که وجودش همه معادله های دنیا را، از جاهلیت اولی گرفته تا فرانو به هم زده است. بزرگ بانویی که مردان در مقابل عظمت جایگاهش و هیبت وجودش به کرنش آیند. عابده ای که به حق ثابت کرد چگونه می شود که یک زن حتی در زمان مماتش،  محل رجوع مردان سترگ تاریخ
نَکند فکر کنی بی سَبب ایران ماندی
شهر پر فتنه ی ما، سینه زنی میخواهد...
یه دختر سه ساله هم اربعین به کربلا نرسید.... 
ما کربلا نرفته ها :(
پ.ن0:
إنا مرضی بالأمل
ما به امید دچاریم
محمود درویش
پ.ن1:
ما
کاشفان کوچه‌های بن‌بستیم
حرف‌های خسته‌ای داریم
این‌بار،
پیامبری بفرست که تنها گوش کند...
#گروس_عبدالملکیان
پ.ن2:
نه اینکه (هل من ناصر) بدون پاسخ ماند
همیشه قاعده ی عشق، بی جوابی بود
منافقی که سرِ عدل را برید، خودش
درست چند دهه قبل انقلابی بود
درست چند د
هر وقت یکی از
استعدادها یا علاقه­ مندی ­هایی که ازش لذت می­برم رو گذاشتم جلو روم و هی تصمیم
گرفتم اون استعداد و علاقه رو با آموزش­های جانبی تکمیل­ترش کنم، ناخودآگاه ازش
دلزده شدم یا ازش ترسیدم و کنارش گذاشتم!

دقیقا هرجا سعی
کردم لذت­هام رو بندازم توی بستر یادگیریِ بیشتر، بیشتر از خودم دورش کردم، بیشتر
کنارش گذاشتم و دیگه ازش لذت نبردم! تهذیب، نویسندگی، شعر، طراحی، نقاشی آبرنگ و
هزار چیز دیگه که به سرانجامی نرسیدند، فقط به همین دلیل. البته
 پروفسور سید حسن امین 
سال ها پیش که در مقام دانشجو به مدرسه ی مطالعات شرقی و آفریقایی دانشگاه لندن راه یافتم و هنوز هم عضو کانون فارغ التحصیلان آنم، به کلاس هایی در رشته ی کارشناسی ارشد با عنوان (مطالعات منطقه ای) Area Studies برخوردم و دانستم تاریخ، فرهنگ، زبان و آداب یک منطقه چه اندازه حائز اهمیت است.
در ایران در سال های آغازین سده ی اخیر شمسی، اهتمام دولت مردان به ایجاد یک دولت متمرکز و به تعبیر ممالک نوپا(ملت سازی) Nation Bulding خواه ناخواه ما را به
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
دریافت
خلاصه ای از توضیحات استاد هادی چیت چیان (مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران) درباره اثر ذکر :
عدد چهل  در نظام توحیدی و نظام عالم هستی ، عدد تثبیت است .هر چیزی را که میخواهند به تثبیت
 در سلسله پست هایی که برای #آشنایی_زدایی از جریانات جهان اسلام منتشر خواهم کرد، میخواهم پیشفرض های مضحکی که نه تنها عوام بدان معتقدند که علما و فضلا و اساتید و پژوهشگران هم چونان آیات محکم الهی بدان پایبندند را زیر سوال ببرم. اولینش درباره #طالبان است.از جمله مشهوراتی که کارشناس و عامی، دکتر و حجت الاسلام، پژوهشگر و منبری، همه و همه چونان اصلی خدشه ناپذیر بدان معتقدند و آن را پیشفرض نظریه پردازی های عالمانه خود قرار میدهند این است که طالب
افعال امری l’imperativo در زبان ایتالیایی
یکی از نکات مهم در بحث آموزش زبان ایتالیایی طریقه امری کردن افعال می باشد . برای بیان دستور و یا تحمیل کردن یک موضوع بر شخص دیگر باید از افعال امری استفاده کرد. این افعال هم می توانند به صورت دوستانه و هم به صورت محترمانه مورد استفاده قرار بگیرند. در این قسمت به توضیح در باره نحوه درست کردن این افعال در جمله با توجه به شخص فاعل می پردازیم:
l’imperativo per soconda persona (فعل امری برای دوم شخص مفرد)
به طور کلی افعال امری
ضرورت توجه به سبک زندگی عالمان حوزوی
حوزه‌های علمیه شیعی دارای سرمایه‌های عظیم و بی‌نظیری به نام عالمانِ مجاهد هستند. سرمایه‌ای انسانی که می‌توان سال‌ها بر سر سفره آن نشست و بهره برد و فیض رساند. ظرفیت‌های فراوانی پیرامون این عالمان وجود دارد که تنها باید با اندیشه و تدبیر به اصطیاد و اکتشاف و فراوری آن‌ها پرداخت. آنچه تاکنون از عالمان مورد توجه و نظر حوزویان بوده است، خروجی‌ها و تولیدات علمی آن‌هاست. هرچند همین سرمایه علمی نیز به‌خ
تا حالا چقدر به این کلمه ها توجه کرده اید ( نفاق) ( منافق)
نفاق چیست؟
منافق کیست؟
نفاق: کسی است که در باطن کافر و در ظاهر مسلمان است .« یقُولُونَ بِأَفْواهِهِمْ ما لَیسَ فِی قُلُوبِهِمْ ؛ میگویند آنچه را که در دلهایشان نیست .»
سوره آل عمران آیه 167
جریان نفاق که در همان صدر اسلام نیز از مهم ترین تهدیدهای داخلی در برابر اسلام بود، با گسترش اسلام، آرام آرام در ساختار جامعه اسلامی بیشتر رسوخ کرد و بر قدرت خود افزود. و پیامبر نیز خطر منافقان را پیوست
 بعضی از ما آدم ها خیلی نازک نارنجی هستیم. به همین دلیل گاهی در برابر مشکلات زندگی که خیلی هاشونم خودساخته اند، ترک می خوریم، می شکنیم و خیلی زود از تک و تا می افتیم...
بعضی از ما آدم ها در تشخیص و رتبه بندی درد ها و رنج ها عالمانه رفتار نمی کنیم و گاهی مقام درد را تا حد عارضه های سطحی و مشکلات پیش پا افتاده تنزل می دهیم...
و خیلی از ما آدم ها این جور هستیم که تا درد و رنج و مصیبت، مغز استخوانمون را نسوزاند، خدا را نمی بینیم و صدایش نمی زنیم. همان خد
بسیاری می­ پرسند چرا این مقدار بر مسئله حجاب تأکید می­ کنید؛ گناه بدحجاب چه ارتباطی به دیگران دارد؛ هرکس را در گور خود می­گذارند؛ گذشته از این؛ مهم اینه که دلت پاک باشه، حجاب مهم نیست!
پاسخ این توجیهات و بهانه­ ها را در مطالب عفاف و حجاب بیان کرده و مفصل بحث نمودیم، اما امروز و در این فرصت بحث را از زاویه دیگری پی می­ گیریم.
گناهان را می­توان در ۳ دسته­ بندی جای داد:
۱٫ حق­ الله مانند کسی که نماز نمی­خواند.۲٫ حق­ النفس مانند کسی که قلیان می­کشد
 بعضی از ما آدم ها خیلی نازک نارنجی هستیم. به همین دلیل گاهی در برابر مشکلات زندگی که خیلی هاشونم خودساخته اند، تَرَک می خوریم، می شکنیم و خیلی زود از تک و تا می افتیم...
بعضی از ما آدم ها در تشخیص و رتبه بندی درد ها و رنج ها عالمانه رفتار نمی کنیم و گاهی مقام درد را تا حد عارضه های سطحی و مشکلات پیش پا افتاده تنزل می دهیم...
و خیلی از ما آدم ها این جور هستیم که تا درد و رنج و مصیبت، مغز استخوانمون را نسوزاند، خدا را نمی بینیم و صدایش نمی زنیم. همان
سایت اوکی مد در مقاله قرار ملاقات اول و نکات آن راجع به : در اولین قرار ملاقات باید چطور رفتار کرد ؟ چگونه در اولین قرار ملاقات طرف مقابل را جذب خود کنیم ؟ در اولین قرار ملاقات چه تیپ و ظاهری داشته باشیم ؟ چگونه زنی دوست داشتنی به نظر برسم ؟ مردان،عاشق چه زن هایی می شوند ؟ مردان در مقابل چه زن هایی هوش و حواس ندارند ؟ مردان خشن به دنبال چه زن هایی هستند ؟ چگونه تشخیص دهیم شخص مورد ملاقات عاشق ما شده یا نه ؟ عادات اشتباه در اولین قرار ملاقا
تقدیر نامه معلم دانش آموز و خیرین مدرسه

جهت دانلود و مشاهده فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود تقدیر نامه معلم دانش آموز و خیرین مدرسه

تقدیر نامه ی معلم دانش آموز و خیرین تقدیر نامه و متن و نامه ی تقدیر نامه ویژه ی معلمان ، تقدیر نامه ی دانش آموزان ، تقدیر نامه ی خیرین - این پکیج شامل 10 ها متن تقدیر نامه ویژه ی مدرسه ...تقدیر نامه دانش آموز  تقدیر نامه معلم - تقدیر نامه خیرین مدرسه با این پکیج تقدیر نامه ویژه ی مدرسه که برای معلم،دانش آمو
#ترامپ بدش نمی آید این پیشبینی آقای ما را بشکند. تا ما فدایی های #خامنه_ای کمی کمتر به ایشان اعتماد کنیم و با خود بگوییم: حالا ولی آنقدرها هم که فکر می کردیم، آقا در پیش بینی هایش توی خال نمی زند! بفرما! گفت: جنگ نمی شود، ولی شد.

#امام هر چه گفت، شد. و آقا هم هر چه گفت، یکی یکی دارد می شود. از همان روز اول که #شیخ_حسن فولکسِ #برجام را به جای قناری در پاچه #ملت کرد، صحبتهای آقا و هشدارها و پیش بینی هایش یک چیز بود و عوض نشد؛ دقیقا همان چیزی که الآن
1. رفتم برای بچه‌ها
توت‌فرنگی بگیرم که با فروشنده نک‌ّونوکم شد. همین طور که می‌گفتم: «چرا زیری‌هایش
سفید و کال است؟» پیرمرد خریداری دخالت کرد که: تقصیر این که نیست. توی میدون این
طور چیدن و دادن این آورده. اصلاً خود خدا هم ریز و درشت کرده. سورۀ بقره و سوره‌های
بزرگ دیگه رو اول آورده و سورۀ «قل هو الله» و اون ریزه‌میزه‌ها رو آخر.
الحق والانصاف دیگر مقابل این
برهان قاطع نمی‌شد چیزی گفت. مؤدبانه خرید کردم و آرام و سربه‌زیر بیرون آمدم.
2. امروز
جریان محافظه کار لانه کرده در صداوسیما و مقامات غرب گرای دولتی تبدیل به دو لبه یک قیچی شده اند تا نگذارند حرف های جریان انقلابی برای اصلاح وضع موجود و حرکت انقلاب به سمت قله های پیشرفت شنیده شود
با تبدیل صداوسیما به عنوان مهمترین و موثرترین رسانه جمعی به رسانه‌ای بی‌خاصیت، خنثی و بی‌موضع که با فشار اصحاب قدرت و مقامات دولتی مدام چرخش های ۱۸۰ درجه‌ای از خودش نشان می‌دهد و سربریدن معدود برنامه‌هایی با رویکرد نقدانقلابی رو به جلو مانند ث
1. مردم برای بیان آنچه
در دل دارند غالباً از نزدیک‌ترین راه وارد می‌شوند که هیچ لزومی هم نمی‌بینند که
مؤدبانه‌ترین راه باشد. مثلاً با وجودی که می‌توانند بگویند:
یا رب روا مدار گدا معتبر
شود/ گر معتبر شود ز خدا بی‌خبر شود
می‌گویند: «تا دیروز داشت
فلان کار زشت را انجام می‌داد، حالا برای ما آدم شده». یا مثلاً وقتی کسی جایی که
به نفعش باشد خیلی شلتاق کند و برعکس هرجا به ضررش باشد چیزی نگوید، با وجود ضرب‌المثل
زیبای «جیک‌جیک مستونت بود، فکر ز
در بازاریابی شبکه ای روش ارائه محصول و فروش شما یکی از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. کارشناسان در جهت بهبود روند فروش روش هایی را ارائه کرده اند که در این مقاله به آن می پردازیم. یکی از کارشناسان اصلی ترین بخش فروش را برقراری ارتباط با مشتری دانسته و 5 مرحله را برای این ارتباط توصیه کرده است.
1- ارائه اطلاعات: در مرحله اول در مورد محصولاتی که عرضه می­ کنید اطلاعاتی را ارائه می دهید  .
2- جمع آوری: اطلاعات مرتبط و مناسب در مور
پسرم:
از بین پدیده هایی که قوه خیال انسان را زمین گیر میکند دو پدیده را کمی برایت باز میکنم تا توجه عالمانه تری بدانها داشته باشی... و بدانی که سرشت قوه خیال به گونه ای است که در مواجهه نا درست با این دو پدیده زمین گیر میشود و اگر زمین گیر بشود واقعا باید سالیانی جهد کنی تا دوباره قوه وهم و خیالت بر صراط عقل قرار بگیرند...
یکی از این دو پدیده ، موسیقی است... من کاری با موسیقی حلال و حرام ندارم آن را خودت اگر مجنهد شدی که تشخیص میدهی و اگر هم مقلد بود
اورپوینت برنامه ریزی آموزشی و دانش پژوهی
پاورپوینت برنامه ریزی آموزشی و دانش پژوهی در 18 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل
پاورپوینت برنامه ریزی آموزشی و دانش پژوهی در 18 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

فهرست مطالب
دانش پژوهی آموزشی (scholarship) چیست؟
نکات اساسی در دانش پژوهی
معیار های ارزیابی دانش پژوهی
معیارهای کلاسیک و دانش پژوهی آموزشی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل

فهرست مطالب
نکات اساسی در دانش پژوهی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل

فهرست مطالب
نکات اساسی در دانش پژوهی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل

فهرست مطالب
نکات اساسی در دانش پژوهی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل

فهرست مطالب
نکات اساسی در دانش پژوهی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل

فهرست مطالب
نکات اساسی در دانش پژوهی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل

فهرست مطالب
نکات اساسی در دانش پژوهی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل

فهرست مطالب
نکات اساسی در دانش پژوهی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل

فهرست مطالب
نکات اساسی در دانش پژوهی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
270 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
علوم تربیتی

توضیحات کامل

فهرست مطالب
نکات اساسی در دانش پژوهی

سلامیک نفر هست که اهل دین و اهل بیت نبوده ولی اربعین کربلا رفته و تصمیم گرفته به سمت تقوا حرکت کنهمیخواستم ازتون کمک بگیرم از کجا شروع کنم به صحبت باهاش و چیارو بگم که بتونه موفق باشه و بیاد به این سمتشخص مورد نظر دختر است و محجبه هم نیست و میگه از پوششم راضیم.
پرسشگر گرامی ، مهمترین چیزهایی که در ابتدا لازم است با ایشان صحبت کنید تا نهادینه شود. اول نماز است و دوم معرفت و محبت ائمه اطهار است. و سوم حجاب است. ابتدا سعی کنید نمازخوان شود و اهم
یَله شدم توی اتاق و دارم توی پلی‌لیستی که به لعنت خدا نمی‌ارزه دنبال یه آهنگ می‌گردم که به این بی‌عاری خانمان‌سوزم بیاد. توی همین احوال‌ام که یه صداهایی از سمت چپم تو اتاق می‌آد، همون‌جایی که میز و قفسه‌های کتاب هستن. اولش بی‌محلی می‌کنم؛ ولی می‌دونم صدای چیه؛ کتاب لغت انگلیسی‌ام و چندتا کتاب ادبیات داستانی و نان و شراب و سررسیدم با هم صداشون بالا رفته. می‌زنم به مظلوم‌نمایی بلکه اثر داشته باشه:
- ببینید دوستان، نمی‌دونم قضیه چیه و
  بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت:دوست دارم تماشاگران ایران در بازی برگشت ادب و فرهنگ ایرانی را به بحرینی‌ها نشان دهند.
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

سیروس دین‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اینکه دیدگاهش نسبت به شکست تیم ملی مقابل بحرین چیست،‌گفت:‌من یک درصد هم فکر نمی‌کردم به بحرین ببازیم. واقعا از این شکست تعجب کردم ولی وقتی 10 دقیقه از بازی گذشته بود حس کردم که تیم بحرین تیم خوبی است.
وی اف
‌با اوج‌گیری قدرت نفوذ و محبوبیت صنعت فیلمسازی در آمریکا در قالب تولیدات هالیوود، بازیگران نخستین کسانی بودند که به سلبریتی یا همان فرد مشهورِ مورد توجه تبدیل شدند. ما شاید در صنعت و یا علم از غرب بسیار عقب باشیم اما از تقلید فرهنگی، کم که نه، بلکه بیشتر هم داریم.

شیوع سلبریتی-محوری و توجه ناموزون به زندگی هنری و شخصی افراد مشهور، اعم از بازیگر و یا خواننده و فوتبالیست، از دوران پهلوی دوم در #ایران با انتشار نشریات زرد آغاز شد. باتوجه به
۲- فرهنگ مدرن غرب بر بنیادهای اومانیستی و سکولاری مبتنی بوده و به دنبال ساختن تمدنی با همان صبغه و نگاه خاص خویش است. بدیهی است جهانی سازی این فرهنگ و تمدن که الآن غرب در پی آن است، و لازمه‎اش ورود به جامعه دینی ما نیز هست، چه بسا هویت دینی و فرهنگی ما را تحت الشعاع قرار داده و باعث جذب نخبگان به سوی این فرهنگ شود. قهراً‌ نتیجه چنین بحران هویتی که متوجه جامعه ما می‎شود از دو حال خارج نیست یا موجب استحاله نخبگان در این فرهنگ وارداتی است و یا گر
"توجه، توجه، توجه"هشدار مهم، مشکل بزرگ دیگرى در شرف وقوع است؛سلام، آیا تکلیف نداریم اگر مطلبی راجع به تصمیمات و اقدامات ناپختۀ دست اندرکاران نظام به نظرمان رسید، به مقامات بالاتر متذکر شویم؟ آیا کم هزینه نموده ایم تا استقلال داشته باشیم؟ لطفاً کمى به فکر خود و نسل بعد از خود باشیم و اگر متن این پیام را درست دانستیم، انتشار دهیم، شاید به نظر مسئولان دلسوز رسید و مقبول افتاد. ان شاءالله
آقاى مسئول، ما کشور و نظام جمهوری را دوست داریم؛ اسلام
جناب آقای مشتاقی نیاباسلام واحترام
فریادعدالت خواهی شما بگوش ما واعضای محترم گروه رسید.....امیدواریم بگوش دستگاههای نظارتی ومسئولین امر هم رسیده باشد.....شما بخشی ازسیاست غلط وتصمیم ناقص رییس محترم دانشگاه دربحث کرونا را که شاید بدلیل عدم شناخت وی از اپیدمی وپاندمی این بیماری بوده وباعث فاجعه دربابل شده است را دیده یا شنیده اید....درنگاه عالمانه وژرف درمدیریت دانشگاه باید به مدیریت ارزیابی وعملکردآن در دو دوره ریاست مرحوم دکترربیعی ودکترج

عرق نعناع

فصل اول - قسمت ششم

در ساعات آخر کار اداری ، کار من هم به اتمام رسید .

البته به لطف یک اصفهانی خوب و با مرام .

خدا نکند که کسی کارش در بعضی از این اداره ها گره بخورد .

که نه با دست باز شدنیست و نه با دندان .

کارمندان بعضی از این ارگانها و اداره ها ،
وقتی پشت میزشان
قرار میگیرند ،

باورشان این است که
هر بندۀ خدایی که از درِ اتاقشان وارد
میشود ،

آن شخص « اسماعیل » است و ایشان « ابراهیم » .

پس ،،، رسالت آسمانی خود میدانند ؛ ذبح « اس
#ترامپ بدش نمی آید این پیشبینی آقای ما را بشکند. تا ما فدایی های #خامنه_ای کمی کمتر به ایشان اعتماد کنیم و با خود بگوییم: حالا ولی آنقدرها هم که فکر می کردیم، آقا در پیش بینی هایش توی خال نمی زند! بفرما! گفت: جنگ نمی شود، ولی شد.
#امام هر چه گفت، شد. و آقا هم هر چه گفت، یکی یکی دارد می شود. از همان روز اول که #شیخ_حسن فولکسِ #برجام را به جای قناری در پاچه #ملت کرد، صحبتهای آقا و هشدارها و پیش بینی هایش یک چیز بود و عوض نشد؛ دقیقا همان چیزی که الآن ا
1. تحقیق کتاب «عمدة عیون
صحاح الأخبار فی مناقب إمام الأبرار» حقیقتاً توفیق بی‌نظیر پروردگار بود. «مستدرک
المختار» هم که به آن ضمیمه شد دیگر شدم مثل متولّی ـ مثلاً ـ امام‌زاده ابن‌بطریق.
(حالا دیگر اعتراض نفرمایید که: پس «خصائص الوحی المبین» چه؟! آن را دیگر توی نم
خوابانده‌ام تا خدا چه خواهد) سال‌های ابتدای تاهل بود و برای مقابلۀ بعضی نسخه‌ها
عیال هم خیلی کمک کرد، که لله درّها!
2. ابن‌بطریق حلی عالم
شیعی متوفای 600 یا 601 هجری
است و نوشته‌اند:
وظیفه مجلس قانونگذاری و وظیفه دولت تنظیم مقررات است. به این معنی که مجلس باید خطوط اصلی را مشخص کند و دولت باید ساز و کارهای قابل تعریف در این مرزبندی را شناسایی کند و با انتخاب بهترین راه حل ها، کشور را اداره کند. جایی که مجلس وارد ساز و کارهای اجرایی اداره کشور می شود، و جایی که دولت وارد بازی با آن خطوط اصلی و اساسی می شود، در حقیقت مسئولیت ها و اختیارات مجلس و دولت با هم خلط شده و تبعات منفی زیادی به دنبال دارد.
در قانونگذاری، حداقل ها و خطو
این مطلب خلاصه ای است از سخنرانی «دکتر حامد ناجی» تحت عنوان «حکمت ایمانی» که چندی پیش در «خانه حکمت اصفهان» ایراد کردند.
شیخ بهایی، آثار زیادی ندارد و عمده این نظرات را در دو مثنوی «نان و حلوا» و «شیر و شکر» به ویژه اولی، مطرح کرده است.
از نظر شیخ بهایی چهار ساحت می توان برای انسان قائل شد:
1- انسان حیوانی:
دو رکن اساسی انسان در ساحت حیوانی عبارت است از غذا و شهوت. در این ساحت عقلانیت در خدمت شهوت و غضب است.
2- انسان مدنی:
آغاز مدنیت ازدواج است (تقس
این مطلب خلاصه ای است از سخنرانی «دکتر حامد ناجی» تحت عنوان «حکمت ایمانی» که چندی پیش در «خانه حکمت اصفهان» ایراد کردند.
شیخ بهایی، آثار زیادی ندارد و عمده این نظرات را در دو مثنوی «نان و حلوا» و «شیر و شکر» به ویژه اولی، مطرح کرده است.
1- انسان حیوانی:
دو رکن اساسی انسان در ساحت حیوانی عبارت است از غذا و شهوت. در این ساحت عقلانیت در خدمت شهوت و غضب است.
2- انسان مدنی:
کوچک‌های بزرگ!
در زندگی مشترک، مشکلات و اختلافات کوچکی دیده می‌شود، مشابه مهمان کوچک دنیا، ویروس کرونا. این ویروس کوچک می‌تواند طی چند روز یک انسان قوی را از نفس بیندازد.
این مشکلات به‌ظاهر کوچک و بی‌اهمیت را نباید دست‌کم گرفت، بلکه باید هرچه سریع‌تر به‌دنبال درمان و رفع آن رفت. به تعبیر دیگر مشکلات زندگی مانند جدول حروف است. برای حل آن ابتدا باید سراغ مشکلات کوچک‌تر رفت، مشکلات بزرگ خودبه‌خود رفع خواهد شد.
با یکدیگر صحبت کنید
یکی از
1- انسان حیوانی:
2- انسان مدنی:
از گذشته ها صنعت شیرینی مورد توجه مردم ایران بوده، اما متأسفانه توجه چندانی به مکانیزاسیون و به روز رسانی ابزار و شیوه های پخت نبوده است. با این حال در سال های اخیر با تلاش های بسیار فعالان این عرصه پیشرفت های چشم گیری مشاهده شده، تا جایی که صنعت کیک و شیرینی ایران در جهان حرفی برای گفتن دارد. مدیران شرکت توس ماشین با مشاهده وضعیت قالب سازی صنعتی نان در بازارهای ایران متوجه شدند که این صنعت مسیر طولانی برای رشد و پیشرفت دارد و با مقداری ابتکا
کمبود عزت نفس و فشار مقایسه خود با دیگران
کمبود عزت نفس باعث می‌شود به جای مقایسه‌ی وضعیت امروز خودمان با گذشته‌ی خودمان، به صورت دائمی مشغول مقایسه‌ی خودمان با اطرافیان باشیم. اگر چه به عنوان شعار، همه بلدند از این حرف‌ها بزنند، اما برای پیدا کردن کسانی که جرات و توانمندی دارند که خود را با دیگران مقایسه نکنند، باید چراغ در دست بگیرید و دور شهر بگردید و آخر کار هم، احتمالاً ناامید به خانه بازگردید.
کمبود عزت نفس و نقش آن در تصمیم گیری
ک
جمع بندی اولیه رفتار با عموم مردم
در حقوق انسانی همه برابرند و باید با مهربانی و عطوفت و تواضع با همه مردم مومن و منافق و کافر برخورد کرد مثل امور خدماتی، بهداشتی، درمانی، برقراری عدالت اجتماعی دفاع از مظلوم و ... رضایت اکثریت در این مرحله ملاک اعتبار حاکمیت است (ن53،27،46،18)
در مناصب حکومتی بین مردم مومن و کافر باید تفاوت گذاشت و با کفار با حالت کج دار و مریز برخورد کرد(ن19)
در گرفتن مالیات و عوارض و دولتی از مردم باید با نهایت همکاری، عزت نفس، خو
مقدمه:
تصادفات جاده‌ای (درون شهری و برون شهری) امری اجتناب ناپذیر در شهر‌های شلوغ و پرجمعیت است که متاسفانه درصد این تصادفات به دلیل رعایت نکردن اصول رانندگی صحیح در حال افزایش است. گذشته از این موارد عوامل دیگری مانند تاثیرات زیست محیطی مخرب مانند تابش مستقیم نور خورشید، تگرگ، باران اسیدی، اکسیداسیون و فضولات پرندگان باعث آسیب به رنگ بدنه خودرو و قطعات پلاستیکی مانند قاب آینه، سپر، قاب پلاک و جلو پنجره می‌شود که ظاهر خودرو را تحت تاثیر
متن شبهه :
این دایره‌ خاورمیانه است!
جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند
جالب اینجاست که این دایره
کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است!
متن پاسخ:
1⃣ادعای بعثت همه پیامبران در منطقه جنوب غربی آسیا(خاورمیانه)از اساس باطل است.
به حکم عقل و تصریح قرآن، هیچ قومی بدون نبی یا هدایت‌گر نبوده است. 
«وَ لِکُلِّ أُمَّةٍ رَسُولٌ»
2⃣کسی که خداوند متعال و حکیم را شناخت و ایمان آورد، خود به خود به این نتیجه می‌رسد که او بندگانش را هدایت می‌کند و برای ه
نمی توان انقلاب رییسی در قوه قضاییه را نادیده گرفت.  مخالفت با حبس متهم به منظور تامین وثیقه یا تحصیل ادله از آن دست اصلاحاتی بود که نشان داد اعتقاد به حق الناس لازمه امر قضاوت در جامعه دینی است و اگر کسی از این مبنا فاصله دارد مجتهد مسلّم و رییس سابق قوه هم که باشد، عادل نیست. در افتادن با باندهای مخوف تنیده در تار و پود دستگاه قضا که از قضا در دوره پیش برای خود برو بیایی هم داشتند مصداقی از رویش دوباره انقلاب اسلامی در مصاف با استکبار داخلی ا
او از همان کودکی آرام و صامت بود؛ برخلاف خواهر بزرگترش که از دیوار راست بالا می‌رفت! در دنیای خودش سیر می‌کرد، پای مجلس بزرگترها نمی‌نشست و ساعات زیادی از روز را در خواب سپری می‌کرد.
در دوران دبستان، به شدّت حواس پرت بود. همه این را به حساب بازیگوشی‌اش می‌گذاشتند اما در حقیقت خودش هم نمی‌دانست چرا تا این اندازه به دنیای اطرافش بی‌توجه است. نه که افسرده یا منزوی باشد! گفتم که! در دنیای خودش سیر می‌کرد.
امکان نداشت که پاک‌کن جدیدی بگیرد و
ضرورت و اهداف تحقیق:
هر مبلّغ متعهّدی باید علاوه بر تجهیز به دانش قرآنی و منابع روایی، نسبت به نقاط آسیب پذیر جامعه اسلامی و جوانان عزیز و منافذی که مجرای نفوذ و ورود دشمن است، نیز آگاه باشد. مبلّغان باید بدانند یکی از بزرگترین و خطرناک ترین پدیده ای که مسلمانان با آن روبرو هستند، تبشیر مسیحیت است که متاسفانه در برخی از آنان نیز موثر افتاده، تاحدّی که فریاد دلسوزانه علمای آگاه و متعهّدمان خصوصاً رهبر فرزانه انقلاب و مراجع معظم تقلید نسبت ب
در این نوع دستگاهها؛ علاوه بر بررسی اثرانگشت و اندازه انگشت، مشخصات دست کاربر و شکل کلی دست کاربر نیز در نظر گرفته میشود. همچنین در خرید دستگاه حضور و غیاب می بایست به قیمت دستگاه حضور و غیاب و کیفیت آن نیز توجه نمود. با نگه داشتن کارت مقابل دستگاه، SMS ورود، خروج و یا تاخیر دانش آموزان در همان لحظه به موبایل والدین ارسال می شود و در سیستم مدرسه نیز تمامی جزئیات ثبت می گردد. نرم افزار حضور و غیاب ویسمن قادر به ارسال SMS ورود ، خروج ، تأخیر و غیبت د
وقتی اپل در سال ۲۰۱۷ اولین وعده از کار روی سلاله کاملا جدیدی از مک پرو شناسایی داد، بوسیله علاقه مندان خود توان های بسیاری ازجمله محصولی با پشتیبانی از ماژول های بی نهایت برای شخصی سازی را وعده داد. سپس در نمایشگاه WWDC 2019، اعلام کرد یکی از همین قابلیت های ماژولار، کارت افتربرنر (Afterburner) است که برای افزایش سرعت رندر چندی از ویدئوها در نظر محزون شده است. این کارت دقیقا چیست و چگونه می تواند انگیزه اضافه سرعت رندر شود؟آیا خرید نسخه ای از مک پرو
در این نوع دستگاهها؛ علاوه بر بررسی اثرانگشت و اندازه انگشت، مشخصات دست کاربر و شکل کلی دست کاربر نیز در نظر گرفته میشود. همچنین در خرید دستگاه حضور و غیاب می بایست به قیمت دستگاه حضور و غیاب و کیفیت آن نیز توجه نمود. با نگه داشتن کارت مقابل دستگاه، SMS ورود، خروج و یا تاخیر دانش آموزان در همان لحظه به موبایل والدین ارسال می شود و در سیستم مدرسه نیز تمامی جزئیات ثبت می گردد. نرم افزار حضور و غیاب ویسمن قادر به ارسال SMS ورود ، خروج ، تأخیر و غیبت د
تبصره 5: در صورت عدم تهیه البسه توسط پیمانکار، کارفرما طبق مقررات رأساً نسبت به تأمین لباس نیروها از محل مطالبات پیمانکار اقدام خواهد کرد. بند 8 : هرگونه تغییر در محل استقرار موقعیتها و پستهای فوق طبق نظر ناظرو با اعلام قبلی لازم الاجرا می باشد. 3 روز پیش … مشاور معاون حقوقی قوه قضاییه با تاکید بر این که دستگاه قضا از ابتدا موافق … اعلام شد و یک منبع مطلع در دستگاه قضایی این فهرست ۲۰ نفره را تایید کرد اما گفته …. 8-1- نماینده کارفرما متعهد است در
آداب و رسوم مردم روسیه

اگر به روسیه سفر می‌کنید، بد نیست درباره‌ی آداب و رسوم و قوانین نانوشته‌ی رایج در این کشور اطلاعاتی به دست آورید.
کشور روسیه بیش از ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت داشته که ۸۱ درصد آن فقط به زبان رسمی روسی صحبت می‌کنند. باقی این جمعیت زبان روسی را به عنوان زبان دوم به کار می‌برند. فرهنگ روسیه ارزش بالایی برای سرزمین مادری و خانواده قائل بوده و با توجه به تأثیراتی که رژیم شوروی بر فرهنگ این کشور گذاشت، ترسی و عدم اطمینان عمیقی
توضیح دامنه: به نام خدا. از پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) روایت شده که آن حضرت فرمودند: «ایمان مؤمن کامل نمی‌شود تا اینکه دارای 103 خصلت در فعل و عمل و نیّت و باطن و ظاهر گردد». آنگاه امیرالمؤمنین امام علی بن ابی طالب (ع) گفتند یا رسول‌الله آن 103 خصلت کدام‌اند؟ پیامبر خدا (ص) فرمودند: یا علی از جمله صفات مؤمن این است که:

اندیشه‌اش بسیارمتحرک و پویاست، علم و دانشش فراوان، بُردباری‌اش بزرگ. خوش‌برخورد در کشمکش، بزرگوار در بازگشت و پذیرش، سعه
توضیح دامنه: به نام خدا. از پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) روایت شده که آن حضرت فرمودند: «ایمان مؤمن کامل نمی‌شود تا اینکه دارای 103 خصلت در فعل و عمل و نیّت و باطن و ظاهر گردد». آنگاه امیرالمؤمنین امام علی بن ابی طالب (ع) گفتند یا رسول‌الله آن 103 خصلت کدام‌اند؟ پیامبر خدا (ص) فرمودند: یا علی از جمله صفات مؤمن این است که:

اندیشه‌اش بسیار متحرک و پویاست، علم و دانشش فراوان، بُردباری‌اش بزرگ. خوش‌برخورد در کشمکش، بزرگوار در بازگشت و پذیرش، سع
روابط در حکم چسبی هستند که اعضای گروه ها را به هم پیوند می دهند.
هر کاری که بکنید، بستگی به کار گروهی دارد. مهم نیست که رهبر هستید یا پیرو، مربی یا بازیکن، تعلیم دهنده یا تعلیم گیرنده، والد یا فرزند، رئیس یا کارمند. در هر صورت سروکارتان با دیگران است. حال این سوال مطرح می شود که آیا در برقراری رابطه با دیگران موفق بوده اید؟ موفقیت شما در کار رهبری بستگی دارد که با اعضای گروهتان ارتباط برقرار کنید. در اینجا توضیح می دهم که چگونه می توانید با دیگ
ویژگی سازمان‌های خلاق

1.تحمل ریسک:کارکنان باید تشویق شوند که بدون ترس از پیامدهای آن شکست را تجربه کنند و اشتباهات به عنوان فرصتهای یادگیری به شمار آید.

2.کاهش کنترل بیرونی: قوانین و مقررات و خطی‌مشی‌ها و کنترل‌های مشابه به حداقل‌ کاهش می‌یابد و خودکنترلی جایگزین آن می‌شود.

3.کاهش تقسیم کار:مشاغلی که به طور محدود تعیین شده باشد، ایجاد محدودیت می‌کند؛ در حالی که فعالیتهای متعدد شغلی، دیدگاه وسیعتری به کارکنان می‌دهد. در این‌ سازما
✅ همانطور که ما آیات و روایات مختلف آخر الزمان در مورد حوادث شام، عراق، ایران و یمن و... را می‌خوانیم و ظهور حضرت حجت(عج) و وقوع نبرد نهایی آخرالزمان را خیلی نزدیک می‌بینیم، یهودیان صهیونیست و حتی مسیحی‌ها هم سیر حوادث را یکی یکی منطبق بر اساس پیشگویی‌های کتب مقدس می‌بینند اما فرق ما با آنها در این است که ما هرچه سیر حوادث به پیش می‌رود امیدوارتر می‌شویم و آنها مظطرب‌تر می‌شوند، ما آرام‌ و با نشاط‌تر می‌شویم و آنها مشوش‌ و مأیوس‌تر م
به هر کدام از دوستانی که اسمشان در زیر میاید یک مسولیت مشخص پیشنهاد شده و
لذا شما هم یک وبلاگ با استفاده از همین وبلاگ بیان ساخته و آدرسش را برایم بفرستند تا لینک ها اینجا قرار بگیرد.
همه دوستان پس از تکمیل کار، لینک همدیگر را در صفحه مان قرار خواهیم داد.
شرط اصلی برای فعالیت در کارگروه و داشتن مسولیتهای زیر: پیشرفت کاملا پیگیرانه و با مطالعات دقیق در ترمهای تدبر و همچنین تدریس تدبرها به ترتیب از ترمهای از 1 تا 5 است. این شرط لازم الاجرا بوده و
به هر کدام از دوستانی که اسمشان در زیر میاید یک مسولیت مشخص پیشنهاد شده و
لذا شما هم یک وبلاگ با استفاده از همین وبلاگ بیان ساخته و آدرسش را برایم بفرستند تا لینک ها اینجا قرار بگیرد.
همه دوستان پس از تکمیل کار، لینک همدیگر را در صفحه مان قرار خواهیم داد.
شرط اصلی برای فعالیت در کارگروه و داشتن مسولیتهای زیر: پیشرفت کاملا پیگیرانه و با مطالعات دقیق در ترمهای تدبر و همچنین تدریس تدبرها به ترتیب از ترمهای از 1 تا 5 است. این شرط لازم الاجرا بوده و
بافت
بافت به معنای زبری و نرمی  سطح است. این ادراک ، تابعی ازتفاوتهای  سطح ،اندازه قطعات ،شرایط نوری و زمینه و فاصله دید است . وقتی از فاصله نزدیک به سطحی نگاه میکنیم ، بافت درک شده مربوط به تنوعات سطح است از فاصله دید دورتر ، ما دیگر قادر به درک بافت سطح نخواهیم بود و در عوض قطعات را درک میکنیم.از فواصل دور ادراک بافت محدود است به آنچه که از روی هم قرار گرفتن توده ها القا می شود.

"رابطه و همبستگی بی
خرید کتاب و رمان واقعا برای بسیاری از
افراد کار عجیب و غیر قابل درکی است که چرا انسان باید وقت خود را قرار دهد و یک
مشت داستان طولانی را بخواند اما حتی خیلی از افرادی که از رمان خوششان نمی آید
همچنان این را میدانند که اگر قسمتی از یک رمان جذاب را خواندید دیگر نمیتوانید آن
را کنار بگذارید .

رمان
 یاداستان بلند  به انگلیسی  “novel”متنی روایتگر و داستانی است که در قالب  نثر نوشته می‌شود. در سده 18 میلادی کلمهٔ «رمان» بیشتر برای اشاره به قصّه‌ها
امروزه اکثر خانواده‌ها دارای رایانه هستند و به قول یکی از دوستان، کم مانده است که رایانه جزء جهیزیه خانواده‌ها نیز قرار گیرد. در این مجال می‌‌کوشیم تا با رویکردی تازه و واقع بینانه به بحث اینترنت در جامعه کنونی به ویژه در میان جوانان بپردازیم و بیش از پیش با آسیب‌های اجتماعی و پیامدهای منفی آن آشنا شویم بی گمان؛ اینترنت، ابزاری است که اگر از آن به طور صحیح استفاده شود، موجب تحول بسیار سریع در علوم و در نتیجه رشد و تعالی بشر در تمام زمینه
حقوق بشر از منظر امام خمینی (ره)

از گذشته تا به حال حقوقدانان بر سر این مسئله اتفاق نظر داشته اند که همواره بشر صرف نظر از وجود دین و مذهب،نژاد و تفکر از حقوق و تکالیفی بر خوردار است که دسته بندی این اصول به ایجاد شاخه ای از حقوق به عنوان حقوق بشر منجر شده است.
باید توجه نمود تا امروز اتحاد نظری در خصوص تعریف حقوق بشر ایجاد نشده و همواره از دو دیدگاه توحید محور و انسان محور به این مهم نگریسته شده است و این دو دیدگاه فارغ از صحیح و غلط بودن دستاور

سلام من یه دوست صمیمی دارم ( منظورم جنس مخالف نیست دوست مدرسه ایمه)اما اون خودش یه دوستی داره که ادم دوروییه همش در نبود من ازم بدگویی میکنه تا رابطه خودش با دوست من خوب بشه و اون از من عصبانی بشه من چه کاری میتونم انجام بدم که عادلانه و در حدم باشه؟
خواهر محترم، نگرانیتان را درک می کنم. برخورد با اینگونه افراد نیاز به زمان و صبر دارد. اگر راه درست را پیش بکشید و مقابله به مثل نکنید کم کم نظر اطرافیان نسبت به شما تغییر می کند و شما با این کار م
جنگ روانی برای پیشبرد جنگ نظامی است، و جنگ
نظامی آخرین نقطه: مقاومت هر کدام از طرفین می باشد، که پس از آن سقوط یک طرف را
درپی خواهد داشت. اما جنگ روانی برخلاف تئوری های موجود، از سوی دشمن طراحی و اجرا
نمی شود! زیرا دو دلیل عمده مانع این کار می شود: یکی نداشتن اطلاعاتی کافی دشمن،
از ریزه کاری های فرهنگی یکدیگر است. دلیل دوم بی اثر بودن آن است، زیرا وقتی دشمن
حرفی می زند، مسلما برای منافع خودش است، وکسی که عاقل باشد، حرف او را نمی پذیرد.
بنابر این
روز وحدت حوزه و دانشگاه
سخنان گهربار رهبر انقلاب باموضوع:وحدت حوزه و دانشگاه
وحدت آرمانی و عالمانه : پیرامون وحدت حوزه و دانشگاه و دیدگاه های مرتبط با آن
تاریخچه وحدت حوزه و دانشگاه
وحدت هدف معنی اصلی وحدت حوزه و دانشگاه
بررسی ابعاد «وحدت حوزه و دانشگاه»
وحدت حوزه و دانشگاه در مبارزه با رژیم پهلوی
آیه الله شهید محمد مفتح
سخنرانی امام خمینی در جمع خانواده شهید مفتح (شهادت در مکتب تشیع)
شهید مفتح از نگاه رهبر انقلاب +فیلم
مجموعه سخنان رهبر ان
برنامه

گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران تقدیم میکند

به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که مُعطی ِ
و همیشه اعطا کننده اس

میگن کسی که سلام میکنه دنبال ِ یه بهانه دوستانه اس که سر ِ حرف ُ با آدم باز کنه

پس ...... سلام

راستش یه جمله ای هست که نمیدونم کی گفته ولی من
خیلی دوستش دارم و به نظرم خیلی درسته
این که میگن عرض ِ زندگی از طولش مهم تره. یعنی